18. 6. 2010
ZÁPASY FINÁLE smernice
17.06.2010

1. Zápasy finále sa hrajú na 3 víťazné zápasy.
2. V prípade remízy nasleduje predĺženie 1 x 5 minút, mužstvá majú na ploche po 4 hráčoch. To neplatí, ak  má na začiatku predĺženia niektoré mužstvo výhodu presilovky 5:3. Vtedy predĺženie začína 5:3 a počet hráčov sa upraví v najbližšom prerušení po skončení 1.trestu.
3. Ak nepadne gól v predĺžení, nasledujú samostatné nájazdy po 5 rôznych hráčoch na oboch stranách. Ak v nich niektoré z mužstiev nestrelí väčší počet gólov, nasledujú samostatné nájazdy po 1 akomkoľvek hráčovi zo súpisky (mimo hráčov v treste, tí musia zostať na trestnej lavici!), pričom poradie mužstiev sa po základných 5 sériách mení a potom po každých troch sériách. Začínajúce mužstvo sa losuje, brankári chytajú na tej strane, kde skončili predĺženie. Ak nie sú pre obe mužstvá rovnaké podmienky (slnko), rozhodcovia s kapitánmi sa dohodnú na jednej bránke, na ktorú sa budú samostatné nájazdy vykonávať.
4. Mužstvo začína hrať 3.tretinu na tej strane, na ktorej ukončilo 2.tretinu.
5. Striedanie strán v 3.tretine v čase 7:30 je automatické.
6. V príliš horúcom počasí po dohode rozhodcov a kapitánov PRED STRETNUTÍM je možné počas 1. a 2.tretiny  po čase 7:30 v najbližšom prerušení umožniť brankárom odísť ku striedačke a občerstviť sa. V tomto prípade môže ísť brankár ku striedačke aj v 3.tretine počas zmeny.
7. Kapitán mužstva najneskôr 10 minút pred oficiálnym začiatkom vypíše zápis o stretnutí a odovzdá ho rozhodcom spolu s registračnými preukazmi.
8. Za inzultáciu rozhodcu je mužstvo vylúčené z ďalších zápasov play-off.
9. S rozhodcom má právo diskutovať iba OZNAČENÝ KAPITÁN a to iba v prípade, že to rozhodca umožní.
10. Po stretnutí play-off sa mužstvá môžu odzdraviť podaním rúk až po ukončení série.
11. Na stretnutie play-off nebude umožnené nastúpiť brankárovi, ktorý má dres rovnakej farby, ako je farba dresov súpera.
12. V stretnutiach play-off nie je možné použiť ŽOLÍKA.